Vysokorychlostní internet v roce 2022

25. dubna 2022 | Soukromý sektor

V dubnu 2022 byl zahájen příjem žádostí o dotaci na vybudování vysokokapacitního připojení k internetu. Oproti dřívějším pravidlům je nově možné získat 80 % dotaci na náklady spojené s realizací projektu. Novinkou je také možnost pokrýt vybrané socioekonomické aktéry (podniky, veřejné a státní instituce). Dotační program je určen všem podnikatelským subjektům registrovaným u Českého telekomunikačního úřadu s minimálně dvouletou účetní historií.

Maximální dotace je omezena na 230 milionů Kč na projekt.

O dotaci je možné žádat od 28.4.2022 až do 31.8.2022.

Na co je dotace poskytována?

Dotace je poskytována na prakticky veškeré náklady spojené s výstavbou nebo modernizací internetových sítí:

  1. projektovou dokumentaci,
  2. stavební práce,
  3. materiál,
  4. montáž,
  5. věcná břemena
  6. nákup již existující sítě

zásadní podmínky

Výstavbu nebo modernizaci internetových sítí je možné realizovat ve vybraných oblastech, tzv. základních sídelních jednotkách (ZSJ), které vzešly z dotazování ČTÚ a na základě připomínek telekomunikačních společností, tzv. veřejné konzultace. Mapové podklady jsou přístupné ZDE.

Dělení adresních míst do kategorií a dodržení cílových rychlostí internetu je poměrně komplikované a doporučujeme proto využít konzultací zdarma, kde vše srozumitelně vysvětlíme. To stejné platí i pro orientaci v mapě veřejné konzultace.

na co je potřeba dát pozor

Minimální cílové rychlosti služby (download/upload) pro jednotlivé kategorie oblastí je uveden v následující tabulce. U projektů se vzhledem k požadovaným rychlostem předpokládá zejména technické řešení pomocí optických sítí, případně jiných technologií spolehlivě dosahujících požadované rychlosti služby.

Důležitou podmínkou je zajistit přístupnost takto vybudované nebo modernizované sítě pro další zájemce pomocí VELKOOBCHODNÍ NABÍDKY nejméně po dobu 7 let od vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Žádost musí obsahovat

Z

Podnikatelský záměr

Z

Projektová studie

Z

Položkový rozpočet

Z

Seznam pokrytých míst

Z

Doložení financování

Výše dotace

  • Poskytovatelé internetu 80% 80%

%

Naše úspěšnost

PORAĎTE SE S NÁMI ZDARMA O SVÉM PROJEKTU

Zeptejte se pomocí emailu na možnosti čerpání dotací.

Dohodněte si s námi schůzku. Rádi se u Vás zastavíme.

Pravidelný přehled dotací do emailu

Pravidelný přehled dotací do emailu

Zanechte nám na sebe kontakt. Budeme Vás v dostatečném předstihu informovat o dotačních výzvách vhodných pro Vaši organizaci.

 Příležitost získat dotaci Vám už neproklouzne mezi prsty.

You have Successfully Subscribed!